Aktuality

Mladá vína ročníku 2020 jsou tu!
22 . 10 . 2020
Od pondělí 26. října začínáme distribuovat mladá vína ročníku 2020! Obě jsou krásně ovocitá, svěží a díky kyselince příjemně šťavnatá.

Martin Bílý, polosladké bílé, šarže 12120 - Hibernal, alkohol 10,5% obj., zbytkový cukr 39,0 g/l, kyseliny 8,1 g/l, cena 120,- Kč/0,75l

Martin Růžový, polosuchý klaret, šarže 10520 - Modrý Portugal, alkohol 11,5% obj., zbytkový cukr 14,1 g/l, kyseliny 7,8 g/l, cena 140,- Kč/0,75l 

Mladá vína můžete objednávat již nyní přes náš e-mail objednavky@lahofer.cz, nebo nakoupit v našem partnerském e-shopu vinotrh.cz. Ohledně doručení vás budeme kontaktovat od pondělí příštího týdne. Při objednávce nad 5 kartonů, což je minimálně 30 lahví, je doprava po ČR zdarma. Namíchat si můžete různá vína z aktuální nabídky Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL.

Vůbec první nalahvovaná mladá vína budou k dispozici už ve čtvrtek 22. října v LAHOtéce v nové budově Vinařství LAHOFER na adrese Vinice 579, Dobšice - mapa ZDE. Otevřeno je denně včetně soboty a neděle od 9:00 do 17:00 hodin.
POZOR: kvůli vládním nařízením je provoz LAHOtéky omezen pouze na prodej lahvových vín.
 
Hotel HANZEL otevřeme opět od 28. května
29 . 04 . 2020
Vážení hosté!
Od čtvrtku 28. května opět otevíráme ubytování ve Vinařství HANZEL. Rezervovat ubytování můžete každý týden od čtvrtka do neděle. Jiné dny v týdnu je možné rezervovat při minimálním počtu 5 pokojů. Součástí ceny za ubytování je snídaně formou bufetu. Provoz restaurace bude uzavřen, stravování vám doporučujeme v restauraci, která je přímo naproti hotelu, vzdálenost 30 metrů. Na výběr v naší vinotéce samozřejmě zůstává široká nabídka vín Vinařství HANZEL a Vinařství LAHOFER.
Těšíme se na vaši návštěvu! 

Máme stále volné termíny na svatby, společenské a firemní akce! V případě zájmu, volejte tel. 725 474 444.
Objednávky a rozvoz vín fungují v běžném režimu
14 . 03 . 2020
Vážení zákazníci, chceme vás touto cestou ujistit, že vyřizování objednávek a jejich rozvoz 
po České republice fungují za standardních podmínek a současně při plném respektování
vládních opatření proti šíření koronavirové nákazy. 

Své objednávky či jiné dotazy týkající se výběru nebo dodávek našich vín můžete i nadále posílat
na e-mail objednavky@vinarstvihanzel.cz

Objednávat můžete i na našem partnerském e-shopu www.vinotrh.cz a to nejen vína z našeho vinařství,
ale i od ostatních producentů ze Znojemska. 

Pro výrobce vín a pěstitele vinné révy zůstává otevřena prodejna BS Vinařské potřeby v Brněnské ulici v Dobšicich a to od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 15:00 (v sobotu je zavřeno). 

Naopak zcela uzavřena je Enotéka znojemských vín v centru města Znojma. 

Až do odvolání jsou zakázány návštěvy v sídle našeho vinařství v Dobšicích u Znojma. 

Zároveň rušíme veškeré akce spojené s prezentací našich vín a to jak v našich provozech, tak mimo ně. 

Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou mysl, pevné zdraví a příjemné chvíle strávené 
ve společnosti našich vín! 
 
UZAVŘENÍ HOTELU A RESTAURACE
04 . 02 . 2020

Vážení hosté Hotelu HANZEL!
Rádi bychom vás informovali, že od 1.2.2020 je běžný provoz restaurace a hotelu HANZEL v Miroslavi uzavřen. Naše prostory si však dále můžete pronajmout na soukromou akci, firemní večírek či svatbu. Tyto služby pro vás zajistí firma weWine, která bude náš hotel a restauraci provozovat.
V případě vašeho zájmu kontaktujte pana Luboše Doležala na emailu lubos@wewine.cz.

Naopak Vinařství HANZEL pro vás i nadále vyrábí špičková vína ze Znojemska a vy si je můžete objednat na emailu objednavky@vinarstvihanzel.cz, tel.: +420 602 253 335 nebo na eshopu www.vinotrh.cz/vinarstvi/vinarstvi/vinarstvi-hanzel.
Děkujeme za pochopení!

Martin Bílý a Růžový, ročník 2019, jsou v prodeji
25 . 10 . 2019

První vína ročníku 2019 jsou tu! Martina Bílého a Růžového z Vinařství HANZEL jsme začali distribuovat k našim odběratelům - do vinoték, restaurací, velkoobchodů a e-shopů. 

Potěšte se svěží aromatikou, šťavnatou chutí a typickou odrůdovostí polosladkého Hibernalu a polosuchého růžového z hroznů Modrého Portugalu!

Náš Hibernal je šampionem Miroslavského koštu
11 . 03 . 2019

Absolutním vítězem Miroslavského koštu se v sobotu stal Hibernal ročníku 2017 z Vinařství HANZEL. Kromě titulu Šampion bílých vín si Vinařství HANZEL odneslo i ocenění za Nejvýše hodnocené víno ročníku 2018 za Rulandské šedé, výběr z hroznů z viniční trati Lampelberg a Nejlepší víno v odrůdě Sylvánské zelené za vzorek v pozdním sběru ročníku 2017.

„Vinařství HANZEL posbíralo, kromě titulů Šampion bílých vín, Nejvýše hodnocené víno ročníku 2018 a vítěze v odrůdě Sylvánské zelené, celkem jednu Velkou zlatou medaili, tři zlaté a jednu stříbrnou. Je příjemné, když Vinařství HANZEL takto boduje i přímo na domácí půdě. Dík za to patří především sklepmistrovi vinařství Františku Kabelovi,“ podotkl Daniel Smola, obchodní a marketingový ředitel skupiny LAHOFER, pod kterou Vinařství HANZEL spadá.

Vinařství LAHOFER přidalo na stejné výstavě ještě dvě zlaté medaile za kabinetní Veltlínské červené rané a Pálavu, výběr z hroznů, která se rovněž stala nejvýše hodnoceným vzorkem v odrůdě.

Vinařství HANZEL má v Salonu vín ČR 2019 vítěze kategorie polosladkých vín
18 . 01 . 2019
Pálava ročníku 2017 ve výběru z hroznů z Vinařství HANZEL se stala vítězem kategorie polosladkých vín letošního ročníku Salonu vín České republiky. Mezi stovkou nejlepších tuzemských vín je kromě toho i Pálava z Vinařství LAHOFER. Stříbrnou medaili a tím pádem umístění ve druhé stovce pak získala tři vína z Vinařství LAHOFER a sedm vzorků z Vinařství HANZEL. Ve valtickém Salonu vín tak obě vinařství budou mít dohromady nejvíce vín ve své historii. Vinařství HANZEL a Vinařství LAHOFER patří do stejné skupiny LAHOFER.
 
„Dohromady jedenáct úspěšných vín, z toho dvě zlaté medaile a jeden vítěz kategorie je pro nás historicky největší úspěch v Salonu vín České republiky, který považujeme za vůbec nejprestižnější vinařskou soutěž u nás. Obě zlaté medaile jsme za obě vinařství získali pro odrůdu Pálava, která je v posledních letech velmi žádaná. A jak je vidět, naši sklepmistři ji umí mistrovsky vyškolit,“ podotkl obchodní a marketingový ředitel skupiny LAHOFER, do které spadá jak Vinařství LAHOFER, tak Vinařství HANZEL.
 
Obě „zlaté“ Pálavy jsou v přívlastku výběr z hroznů. Vítěz kategorie polosladkých vín z Vinařství HANZEL pochází z viniční trati Babičák u obce Dyje, Pálava z LAHOFERu vyrůstala ve vinici Volné pole u Hostěradic. „Robustní, plné víno z odrůdy Pálava jsme ve Vinařství HANZEL vyrobili z nádherně vyzrálé suroviny, která vínu dala sytě zlatou barvu a medovou vůni s podtóny hrozinek a rozkvetlé růže. Chuť je medově vyzrálá, intenzivní, připomínající kompotované meruňky s meduňkovým nádechem. Elegantní Pálava z LAHOFERu má brilantní, medově zlatou barvu a velmi dobrou viskozitu. Pestrá paleta vůní se rozevírá od hrozinek a muškátového oříšku, přes čajovou růži, med a pomerančovou kůru až po typickou kořenitost po tramínu,“ doplnil Smola.
 
Stříbrnou medaili za umístění ve druhé stovce nejlepších vín z České republiky mají Chardonnay, Muškát žlutý, Tramín červený, Müller Thurgau, Kerner, Veltlínské zelené a Ryzink rýnský z Královské řady VOC Znojmo z Vinařství HANZEL a Ryzlink rýnský a Müller Thurgau z Vinařství LAHOFER.
Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro daný rok 2019. Od soboty 2. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
 
„Při hodnocení letošního ročníku jsme poprvé umožnili finálovou účast dvojnásobnému počtu vín oproti předchozím létům, tedy 400 nejlepším vínům z předchozích kol soutěže. Větší počet prvotřídních vín ve finále ještě zvýšil odbornou úroveň posuzování vín v soutěži a s tím o kvalitu vín hodných prestižního ocenění ‚Zlatá medaile Salonu vín‘,“ komentuje letošní novinku Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které soutěž organizuje a dodává: „Každoročně obliba i návštěvnost expozice Salonu vín roste, což je zavazující, a proto i my organizátoři stále hledáme cesty, jak v tisících moravských a českých vín najít vždy ta objektivně nejlepší.“
 
Do úvodních kol soutěže, hodnotících vína ve vinařských podoblastech Velkopavlovické, Mikulovské, Slovácké a Znojemské a z vinařské oblasti Čechy, se přihlásilo rekordních 2199 vín. Z těchto vín postoupilo 1231 do prvního celostátního kola soutěže. Do druhého – finálového kola postoupilo 398 finalistů, ze 112 vinařství, ze kterých porotci vybrali 101 nejlepších vín České republiky, která obdržela titul „Zlatá medaile Salonu vín ČR 2019“. Vína ve druhé dvoustovce obdržela stříbrnou medaili.
 
Inspirace k Vánocům
28 . 11 . 2018
Darujte lahev vína, s ní budete mít zaručeně úspěch! 

Lahev vína bude vždy vhodným dárkem, s kterým nikdy nešlápnete vedle. 
Vyberte si z naší aktuální nabídky (viz ceník vín ke stažení) nebo si objednejte
naši vánoční kolekci šesti vín
 dodávanou v dřevěné odnosce, podívat se na ni můžete ZDE

Součástí této vánoční kolekce je i tip na šest originálních receptů k tradičním svátečním pokrmům,
se kterými se budou vybraná vína náramně snoubit. 

Pro náročné konzumenty jsme připravili exkluzivní dárkové kolekce vín balené v originální
dřevěné kazetě vyrobené ze starých trámů. Na výběr máte ze sedmi verzí, jaké to jsou, uvidíte ZDE

V případě vašeho zájmu o tyto kolekce vín nebo o jiná vína z produkce Vinařství HANZEL
nám pište na objednavky@lahofer.cz. 

 
Medaile ze San Francisca za oba přihlášené vzorky
27 . 11 . 2018
Vinařství HANZEL si z prestižní americké soutěže San Francisco International Wine Competition odváží stříbrnou a bronzovou medaili.

Stříbrem ohodnotila mezinárodní porota suchý Ryzlink rýnský VOC 2015 z Královské řady, bronz získal polosuchý Tramín červený ročníku 2017 v pozdním sběru. 

38. ročník IWC San Francisco byl letos největší vinařskou soutěží v USA, zúčastnilo se ho přes 5 000 vzorků vín z celého světa. 

 
Mladá vína ročníku 2018 v prodeji!
25 . 10 . 2018
Martin Bílý a Martin Růžový, první mladá vína ročníku 2018, jsou v prodeji! Díky atypickému průběhu roku jsme zahájení kampaně letos začali o tři týdny dříve, což umožnily vysoké teploty, ale i nadprůměrný počet slunečných dnů. A díky tomu můžete již nyní ochutnat naše první mladá vína!
U obou novinek najdete výraznou primární aromatiku a syrovou svěžest mladých vín. Polosladký Martin Bílý je letos vyroben z odrůdy Hibernal (křížence odrůd Ryzlink rýnský a Seibel vyšlechtěný v roce 1944 v Německu), jeho 32 gramů zbytkového cukru je vyváženo téměř sedmi gramy kyseliny. Polosuchý Martin Růžový 2018 je vyroben z hroznů odrůdy Modrý Portugal.

Naše mladá vína zakoupíte ve vinotéce Vinařství HANZEL v Miroslavi, na našem parterském e-shopu www.vinotrh.cz, nebo u našich odběratelů, ve vinotékách a specializovaných obchodech po celém Česku.

 


 
Ryzlink rýnský 2015 v Královské řadě VOC Znojmo
27 . 09 . 2018
Vinařství HANZEL vůbec poprvé ve své historii uvádí do prodeje Ryzlink rýnský z exkluzivní Královské řady VOC Znojmo.

Vína Královské řady, která mohou být pouze z odrůdy Ryzlink rýnský, procházejí dvěma komisemi pro rozhodnutí a mohou být zatříděna nejdříve po 33 měsících od data ověření hroznů.
 
„Na výrobu prvního vína Vinařství HANZEL, které bylo zatříděno do Královské řady VOC Znojmo, jsme použili nádherně vyzrálé a zdravé hrozny Ryzlinku rýnského posbírané na konci října 2015 ve viniční trati Olbramovická hora. I ve sklepě jsme mu následně věnovali náležitou péči, včetně tříměsíčního ležení části šarže v sudu z akátového dřeva, které rovněž pochází ze Znojemska. Ležení v sudu tomuto vínu dodalo intenzivní nazlátlou barvu lipového květu. Výsledkem více než dvouletého nazrávání je výrazně minerální, šťavnatý rýňák s dlouhou perzistencí a velkým potenciálem k delší archivaci. Ve vůni v něm lze najít typické vyzrálé tóny petroleje s jemným nádechem sušené meruňky, které v chuti přecházejí do sladké ryngle,“ přibližuje toto víno obchodní a marketingový ředitel Vinařství HANZEL Daniel Smola.
 
Spolek VOC Znojmo představuje nová vína odrůdy Ryzlink rýnský zařazená do exkluzivní Královské řady vždy jednou v roce, a to 28. září v den svátku Sv. Václava, patrona vinařů. Od tohoto dáte máte i vy možnost toto víno objednávat na www.vinotrh.cz. 
Vinařství HANZEL má stříbrnou ze Salonu vín ČR
24 . 01 . 2018
Stříbrnou medailí s prestižního Salonu vín ČR se může nově pyšnit Chardonnay, pozdní sběr 2016 z našeho vinařství. Víno se tak dostalo do výběru 200 nejlepších vín České republiky. Návštěvníci Národního vinařského centra ve Valticích tu budou moci i naše víno ochutnat již od soboty 27. ledna.

Skupina LAHOFER, do které patří i Vinařství HANZEL, se ze Salonu vín ČR může pochlubit i dalšími úspěchy. Ryzlink rýnský, VOC Znojmo ročníku 2015 z Vinařství LAHOFER se díky zlaté medaili dostal mezi stovku nejlepších vín v Salonu vín ČR. „Zlatou medaili z Národního salonu vín ČR považujeme za nejprestižnější ocenění, jaké je možné v tuzemsku získat. Jsme proto rádi, že i letos budou moci návštěvníci Salonu vín ve Valticích ochutnat naše víno,“ zhodnotil obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Vinařství LAHOFER kromě jedné zlaté získalo ještě další tři stříbrné medaile za umístění ve druhé stovce prestižní soutěže. „Stříbrnou si odvážíme za Sauvignon, VOC Znojmo ročník 2016, Ryzlink vlašský v pozdním sběru 2016 a Ryzlink rýnský, kabinetní víno ročníku 2016,“ doplnil Smola.

„Návštěvníci Salonu vín ČR budou moci kromě našeho zlatého Ryzlinku rýnského ochutnat přímo ve Valticích i stříbrný Ryzlink vlašský z LAHOFERu a Chardonnay z Vinařství HANZEL, které si pořadatelé vyžádali,“ dodal Smola.

Slavnostní vyhlášení výsledků Salonu vín ČR se uskuteční v pátek 26. ledna, pro veřejnost bude expozice otevřena od soboty 27. ledna 2018.
 
Nový Muškát žlutý, ročník 2017, už v prodeji!
13 . 12 . 2017
Vinařství HANZEL přichází před koncem roku na trh s prvním vínem ročníku 2017, oblíbeným sladkým Muškátem žlutým. Víno má lákavě zlatavou barvu a kořenitou muškátovou až parfémovou vůni, v chuti lze najít směs limetky, angreštu a grepu s lučním medem a osvěžující kyselinkou. Nový Muškát žlutý můžete objednávat zde: http://www.vinotrh.cz/nabidka-vin/bile-vino/muskat-zluty-han-0135.

Současně upozorňujeme naše odběratele, že posledním závozovým dnem letošního roku bude středa 20. prosince. Nové objednávky začínáme vyřizovat 2. ledna 2018, rozvozy v novém roce tedy začnou ve středu 3. ledna 2018.

 
Dub, Nerez, Akát - nová řada HANZEL DNA
10 . 10 . 2017
Přicházíme na trh s novou, výjimečnou a limitovanou edici vín nazvanou HANZEL DNA. Porovnejte čtveřici vín, která vznikla ze stejné suroviny delším ležením ve dvou dřevěných sudech (část v dubovém a část v akátovém) a v nerezovém tanku!

Darujte tato výjimečná vína k narozeninám, jako svatební dar či na Vánoce, nebo si připravte pěknou chvilku s přáteli a vína si jen tak v klidu otevřete a porovnejte mezi sebou. Jak dubový, tak akátový sud obohatily chuť výtečného polosuchého Tramínu červeného natolik, že rozdíl mezi jednotlivými vzorky najde opravdu každý. A bude už jen na vás, které z vín v dřevěné kazetě HANZEL DNA se stane vaším favoritem!
 
Kompletní sada, obsahující čtyři lahve vína, číslovaný originální dopis a dřevěnou kazetu, byla vyrobena v limitovaném počtu 1.150 ks. Na fotogalerii sady HANZEL DNA se můžete podívat
ZDE.
 
HANZEL a LAHOFER bodovali na AWC Vienna
22 . 09 . 2017
Jednu zlatou a třináct stříbrných medailí a tři diplomy si z největší světové výstavy vín AWC Vienna odváží vinařství skupiny LAHOFER. Naším nejvýše hodnoceným vínem se stalo suché Rulandské šedé v pozdním sběru z viniční tratě U Hájku, ročníku 2016, které si z Vídně odváží zlatou medaili.

„Odrůda Rulandské šedé je jednou z našich vlajkových lodí a jsme tak rádi, že právě tento vzorek se z námi přihlášených vín stal tím nejvýše hodnoceným. Stejné víno získalo už ocenění ze soutěže International Wine Competition v Londýně a je tedy z našeho sortimentu aktuálně nejoceňovanějším vínem,“ podotkl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola
Kromě Rulandského šedého bodovaly ve Vídni i další vzorky a to Muškát moravský, suchý i polosuchý Sauvignon VOC Znojmo, Neuburské, Pálava a Svatovavřinecké Rosé, které mají stříbrnou medaili. Diplom za dobrou kvalitu přidal ještě Müller Thurgau.

Vinařství HANZEL přidalo do medailové žně sedm stříbrných medailí (Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Muškát žlutý, Sauvignon VOC Znojmo, Svatovavřinecké Rosé, Veltlínské zelené a Pálava). Diplom za ocenění kvality Seal of Approval získal Müller Thurgau a Rotgipfler. „Z přihlášených vín Vinařství HANZEL tak ani jeden vzorek nezůstal bez ocenění, což svědčí o vyrovnané vysoké kvalitě vín z našeho miroslavského vinařství,“ dodal Smola.

V letošním ročníku soutěže AWC Vienna soutěžilo celkem 12 615 vín od více než 1800 producentů ze 40 zemí z celého světa.
Vinařství HANZEL má nejlepší kolekci na Národní soutěži vín Znojemské vinařské podoblasti
31 . 08 . 2017

Ke konci srpna nás velmi potěšily výsledky Národní soutěže vín Znojemské vinařské podoblasti. Vinařství HANZEL spolu s Vinařstvím LAHOFER si z této soutěže odvážejí celkem 13 medailí a 14 dalších nominací do boje o prestižní Salon vín ČR. Vinařství HANZEL navíc získalo titul Nejlepší kolekci vín!

Vinařství HANZEL si z nominační soutěže odnáší titul za NEJLEPŠÍ KOLEKCI, když z devíti přihlášených vzorků postoupily všechny do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a titul absolutního Šampiona. Rulandské modré, Kerner a Rulandské šedé získalo navíc zlatou medaili, Rulandské bílé přidalo stříbrnou.
 

Vinařství LAHOFER má ze stejného hodnocení pět zlatých medailí a čtyři stříbrné medaile.

Více o znojemské nominační soutěži najdete ZDE.

NAŠE OCENĚNÁ VÍNA:

Vinařství HANZEL

Rulandské šedé, výběr z cibéb, 2015, šarže 8115, Zlatá
Kerner, pozdní sběr, 2016, 3416, Zlatá
Rulandské modré, pozdní sběr, 2014, 4414, Zlatá
Rulandské bílé, pozdní sběr, 2015, 4415, Stříbrná

Vinařství LAHOFER

Rulandské šedé, pozdní sběr, 2016, 6716, Zlatá
Ryzlink vlašský, pozdní sběr, 2016, 6816, Zlatá
Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2015, 3515, Zlatá
Veltlínské zelené, VOC Znojmo, 2016,7216, Zlatá
Ryzlink rýnský, VOC Znojmo, 2015, 3415, Zlatá
Rulandské bílé, pozdní sběr, 2015, 5815, Stříbrná
Ryzlink rýnský, kabinetní víno, 2016, 6216, Stříbrná
Rulandské bílé, pozdní sběr, 2016, 5216, Stříbrná
Sauvignon, VOC Znojmo, 2016, 4016, Stříbrná

 

Ze soutěže Oenoforum vezeme pět zlatých!
03 . 07 . 2017
Přes pět set vzorků vín se utkalo o přízeň poroty v jedenáctém ročníku mezinárodní soutěže Oenoforum - Czech International Wine Competition ve Slavkově u Brna. A skupina LAHOFER nepřišla zkrátka! Odvezla si celkem 5 zlatých medailí. Dvě zlaté udělila porota vínům z Vinařství HANZEL, tři zlaté přidalo Vinařství LAHOFER.

„V soutěži bodovala jak naše sladká vína, která si naši zákazníci s námi nejvíce spojují, tak ale i vína suchá. Ze sladších vín šlo konkrétně o Pálavu a Muškát žlutý z Vinařství HANZEL a rovněž Pálavu z Vinařství LAHOFER. Pětici našich úspěšných vín doplnilo suché Rulandské šedé a polosuchý Sauvignon VOC, obě z LAHOFERu,“ vypočetl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

V letošním roce byla mírná většina vzorků z České republiky, přihlášena byla ale i vína ze Slovenska, Francie, Itálie, Německa, Nového Zélandu a dalších zemí. Díky patronátu OIV je soutěž výjimečná mimořádně profesionálním a náročným hodnocením. V porotě tak zasedají významní evropští vinaři a degustátoři, zástupce OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži), UIOE (Mezinárodní unie enologů) i nejlepší hodnotitelé z České republiky a Slovenska.
 
Trojnásobné ocenění na IWC v Londýně
13 . 06 . 2017
Tři cenné kovy si z druhé největší přehlídky vín ve Velké Británii přiváží vinařství skupiny LAHOFER. U porotců International Wine Challenge v Londýně bodovalo Veltlínské zelené VOC Znojmo 2015 z Vinařství HANZEL a Pálava a Rulandské šedé ročníku 2016 z Vinařství LAHOFER. Všechna tři vína získala bronzové medaile.

„Ve Velké Británii mají moravská a česká vína tradičně velký ohlas. Pokud tedy naši vinaři splní vysoké nároky na kvalitu a nabídnou vína osobitá a typická pro náš vinařský region, dá se říci, že mají do Británie dveře otevřené,“ komentoval úspěch třinácti moravských a českých vinařství Ing. Pavel Krška z národního vinařského centra, které účast našich vzorků organizačně zajišťovalo.

Soutěž International Wine Challenge (IWC), která letos proběhla už po čtyřiatřicáté, patří mezi nejprecizněji hodnocené soutěže vín na světě. Každé z vín oceněných některou z medailí je v průběhu soutěže posuzováno hned třikrát, a to minimálně deseti různými porotci.
 
Oceněná vína skupiny LAHOFER:
Vinařství HANZEL, Veltlínské zelené VOC Znojmo, šarže 4115, ročník 2015, bronzová
Vinařství LAHOFER, Pálava, šarže 4216, ročník 2016, bronzová
Vinařství LAHOFER, Rulandské šedé, šarže 2316, ročník 2016, bronzová
 
Muškát žlutý bodoval při Znojemském koštu
24 . 03 . 2017
Muškát žlutý z Vinařství HANZEL se stal odrůdovým vítězem mezi muškáty na osmadvacátém ročníku přehlídky vín znojemské vinařské podoblasti 2017 - Znojemský košt. Sladké víno z Muškátu žlutého s pětačtyřiceti gramy přírodního zbytkového cukru z vinice Šác blízko vinného hrádku Lampelberg má lákavě zlatavou barvu s kořenitou, muškátovou až parfémovou vůní s ovocně-květinovými tóny.

Muškát žlutý patří v sortimentu Vinařství HANZEL mezi nejoblíbenější vína. Svou roli jistě hraje i fakt, že tato odrůda není v tuzemsku mezi vinaři příliš rozšířena,“ podotkl obchodní a marketingový ředitel Daniel Smola.

Výborně si vedly i další dva vzorky z našeho vinařství:
Ryzlink rýnský, VOC Znojmo ročníku 2015 získal zlatou medaili, Veltlínské zelené, VOC Znojmo ročníku 2015 si odneslo bronz.

V hodnocení vín na Znojemském koštu se letos utkalo celkem 548 vzorků 46 odrůd, které hodnotilo 62 hodnotitelů ve 12 degustačních komisích. Pro soutěž bylo připraveno 420 bílých vín, 43 růžových a 74 červených vín 10 vín přírodně sladkých. Kolem 60% vzorků vín byl ročníku 2016, asi 30% ročník 2015 a 10% starší ročníky
Dvě medaile z Prague Wine Trophy
04 . 02 . 2017

Celkem čtrnáct cenných kovů si z největší mezinárodní vinařské soutěže konané v České republice odváží skupina LAHOFER. Vinařství LAHOFER získalo jedenkrát Prague Premium Gold, sedm zlatých medailí a čtyři stříbrné. Vinařství HANZEL přidalo další dvě zlaté medaile. Prémiovou zlatou medaili vyznamenali degustátoři v Praze Rulandské šedé, pozdní sběr z roku 2012, nejvýše z vín Vinařství HANZEL dosáhl Ryzlink rýnský VOC, ročník 2014, který skončil jen těsně pod hranicí pro udělení Prémiové zlaté medaile. Prague Wine Trophy je mezinárodní soutěž vín určená pro vína z vinařských regionů z celého světa. Co do počtu hodnocených vzorků jde o největší mezinárodní soutěž vín v České republice.

Oceněná vína Vinařství HANZEL:
Prague GOLD - Ryzlink rýnský VOC, 2014
Prague GOLD - Rulandské šedé, pozdní sběr, 2014

 

Vinařství HANZEL a LAHOFER okouzlila svými víny Vídeň
27 . 09 . 2016
Mezi trojicí nejúspěšnějších tuzemských vinařství na největší světové výstavě vín AWC Vienna jsou letos jak Vinařství LAHOFER, tak i Vinařství HANZEL. Obě vinařství ze skupiny LAHOFER bodovala se všemi vzorky, které do soutěže poslala. LAHOFER si z Vídně odváží pět zlatých medailí, tři stříbrné a jeden diplom. Vinařství HANZEL pak zlatou medaili získalo třikrát a přidalo k nim čtyři stříbrné medaile a dva diplomy.

„Jde asi o vůbec největší úspěch obou vinařství v jejich historii. Takovou medailovou žeň, navíc z vůbec největší světové výstavy vín, jsme ještě nezažili. Pro nás je to potvrzením správné cesty ve výrobě vína v obou vinařstvích, oceněním práce obou sklepmistrů – Jirky Lancmana z Vinařství LAHOFER a Františka Kabely z Vinařství HANZEL a samozřejmě závazkem do budoucna. Chceme našim zákazníkům stále nabízet taková vína, jaká jim chutnají,“ neskrýval radost z dosaženého výsledku obchodní a marketingový ředitel Daniel Smola.

Největší světová soutěž vín AWC Vienna přinesla moravským vinařům celkem 60 zlatých, což je více než dvojnásobek už tak úspěšného loňského ročníku. Stříbrných medailí obdrželi 191 a 55 vín získalo ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Účast českých a moravských vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

V konkurenci 12 826 vín 1 866 vinařství ze 41 zemí z celého světa se o medailová ocenění ucházelo 329 vín 60 moravských a českých vinařství.

Mezi nejúspěšnější tuzemská vinařství letošního ročníku AWC Vienna patřil kromě Vinařství LAHOFER a Vinařství Hanzel ještě Vinselekt Michlovský, kteří si odvezli tři a více zlatých medailí.
Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 23. října 2016.

Oceněná vína:

Vinařství HANZEL

Zlaté medaile
Rulandské šedé, pozdní sběr, 2014, š. 4114, polosuché
Ryzlink rýnský, VOC Znojmo, 2014, š. 4014, polosuché
Tramín červený, pozdní sběr, 2015, š. 5415, polosladké

Stříbrné medaile
Sauvignon, VOC Znojmo, 2015, š. 4315, polosuché
Zweigeltrebe Rosé, kabinetní, 2015, 5615, polosuché
Kerner, pozdní sběr, 2015, š. 6315, polosladké
Svatovavřinecké Rosé, 2015, š. 5515, polosladké

Seal of approval
Veltlínské zelené, VOC Znojmo, 2014, 4814, suché
Sylvánské zelené, pozdní sběr, 2015, š. 3015

Vinařství LAHOFER

Zlaté medaile
Rulandské bílé, pozdní sběr, 2015, šarže 3715, polosladké
Rulandské šedé, výběr z hroznů, 2015, š. 2715, polosladké
Müller Thurgau, pozdní sběr, 2015, š. 3815, sladké
Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2015, š. 3515, polosladké
Tramín červený, výběr z hroznů, 2015, š. 7815, sladké

Stříbrné medaile
Rulandské bílé, pozdní sběr, 2015, š. 2714, suché
Veltlínské zelené, VOC Znojmo, 2014, š. 5014, suché
Ryzlink vlašský, pozdní sběr, š. 1715, polosladké

Seal of approval
Sauvignon, VOC Znojmo, 2015, š. 2015, polosuché
Vinařství HANZEL má bronz z největší soutěže v USA
28 . 07 . 2016
Bronzovou medaili si z největší americké soutěže vín veze Vinařství HANZEL. Vysoké  hodnocení udělila mezinárodní porota soutěže San Francisco International Wine Competition 2016 Sylvánskému zelenému, 2015, pozdní sběr z viniční trati Babičák.

„Jde o panenskou sklizeň této odrůdy z vinohradu Babičák a jsme tedy náležitě pyšní na to, že právě tohle víno v San Franciscu chutnalo. S dalšími dvěma oceněnými víny ze skupiny LAHOFER se tak navíc potvrzuje, že právě ročník 2015 je opravdu mimořádný,“ řekl Daniel Smola, obchodní a marketingový ředitel skupiny LAHOFER, do které spadá i Vinařství HANZEL.

San Francisco International Wine Competition je synonymem pro největší vinařskou soutěž na území Spojených států amerických a každoročně se v ní utká přes čtyři a půl tisíce vzorků vín z celého světa.

Úspěšné vzorky na IWC San Francisco 2016:

Vinařství HANZEL:

Bronzová medaile:
Sylvánské zelené, Pozdni sběr, Babičák, panenské víno, suché, ročník 2015, šarže: 3015, alkohol: 12,5%; zbytkový cukr: 7,6g/l; kyseliny: 6,9g/l; cena vč. DPH: 180,00Kč (k dostátní ZDE)

Vinařství LAHOFER

Velká zlatá medaile:
Rulandské šedé, výběr z bobulí, Lampelberg, sladké, ročník 2015; šarže: 7415, alkohol: 10,5%; zbytkový cukr: 82,6g/l; kyseliny: 7,4g/l; cena vč. DPH: 230,00Kč (k dostátní ZDE)

Stříbrná medaile:
Tramín červený, výběr z hroznů, sladké, ročník 2015, šarže: 7815; alkohol: 10,0%, zbytkový cukr: 71,8g/l; kyseliny: 7,0g/l; cena vč. DPH: 200,00Kč (k dostátní ZDE)
 
Dvě ocenění pro Vinařství HANZEL z londýnské výstavy DECANTER
06 . 06 . 2016
Oba dva nominované vzorky z Vinařství HANZEL, zaslané do jedné z vůbec největších a nejprestižnějších soutěží světa Decanter World Wine Awards 2016, získaly ocenění. Uspěla i dvě vína z Vinařství LAHOFER.

Z výstavy v Londýně si tak odvážíme stříbro, dva bronzy a diplom. V konkurenci více než 16 000 vzorků vín z celého světa se dařilo se jak vínům z Vinařství HANZEL, tak i z Vinařství LAHOFER.

U 69 světových sommeliérů z vín skupiny LAHOFER nejvíce zabodovala sladká Pálava ročníku 2015 ve výběru z hroznů z Vinařství LAHOFER, kterou odborníci ocenili stříbrnou medailí. „Elegantní víno z vinice Babičák u obce Dyje má velmi příjemnou, zlatavě zelenkavou barvu. Ve vůni vyniká kořenitost po tramínu a jemný muškátový oříšek po mülleru s tóny liči a fialek. Tato Pálava je v chuti plná, výrazně extraktivní, harmonická, s příjemnou kyselinkou, která vyvažuje přírodní, vyšší obsah cukru. V dochuti jsou výrazné medově citrusové a muškátové tóny, kompotované meruňky s meduňkovým nádechem,“ popsal stříbrné víno z Londýna marketingový a obchodní ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Vinařství HANZEL se ze světové výstavy může chlubit dvěma bronzy a to za polosuchý Müller Thurgau, pozdní sběr z Volného pole a rovněž za Pálavu ve výběru z hroznů, tentokrát ale z vinice Vinohrady u Dyjákovic. "Müller Thurgau z Vinařství HANZEL je svěží, příjemně aromatické víno světlé, žluto-zelenkavé barvy, ve kterém milovníci vín najdou vůni ovoce s jemně medovým až muškátovým podbarvením, s broskvovým a banánovým nádechem. V chuti dominuje svěží kyselinka s minerální ovocnou dochutí a příjemným zbytkem cukru," doplnil Smola.

Kvartet úspěšných vín doplňuje čestný diplom suchému Rulandskému bílému, pozdnímu sběru z ročníku 2014.

„Úspěch v konkurenci 16 000 nejlepších světových vín je tím nejlepším dokladem světovosti vín z Moravy a Čech. Česká republika má specifickou geografickou polohu, odrůdovou skladbu i mnohé vinařské postupy, přesto se v mezinárodním srovnání ukazuje, že naše vína nejsou zdaleka jen středoevropskou zajímavostí, ale že dosahují prvotřídní světové kvality,“ komentoval úspěch českých a moravských vinařství ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín v Londýně technicky zajišťovalo.

Soutěž Decanter World Wine Awards byla založena v roce 2004 prestižním britským magazínem o víně a lihovinách, a letošním ročníkem tak slaví třináct let své existence mezi nejprestižnějšími a největšími soutěžemi vín na světě.


Oceněná vína skupiny LAHOFER:


Vinařství LAHOFER
Pálava, výběr z hroznů, 2015 (šarže 6415), vinice Babičák, alkohol: 10,0, cukr: 66,1g/l, kyseliny: 7,2g/l – STŘÍBRNÁ MEDAILE

Rulandské bílé, pozdní sběr, 2014 (š. 2714), vinice Dolina, alkohol: 12,0, cukr: 6,6g/l, kyseliny: 7,7g/l – ČESTNÝ DIPLOM

 

Vinařství HANZEL
Pálava, výběr z hroznů, 2015 (š. 4215), vinice Vinohrady, alkohol: 12,5, cukr: 47,9g/l, kyseliny: 7,1g/l – BRONZOVÁ MEDAILE

Müller Thurgau, pozdní sběr, 2015, (š. 3615), vinice Volné pole, alkohol: 12,0, cukr: 9,3g/l, kyseliny: 6,7g/l – BRONZOVÁ MEDAILE
 
Nová vína VOC v prodeji
10 . 05 . 2016
8. květen je tradičně první den, kdy vstupují do prodeje nová vína apelačního systému VOC Znojmo. Vinařství HANZEL uvedlo na trh polosuchý Sauvignon VOC z viniční trati Volné pole s jedenácti gramy zbytkového cukru.

Partnerské Vinařství LAHOFER pak rovněž polosuchý Sauvignon VOC z vinice Šác s dvanácti gramy zbytkového cukru. Obě vína jsou podpořena krásnou ovocnou aromatikou a příjemnou kyselinkou. A již nyní jsou k dostání na našem e-shopu www.vinotrh.cz

Oba sauvignony mohli lidé poprvé ochutnat na nedělním Festivalu vín VOC Znojmo, kde jsme pro ně měli připravený i nový unikát z našich vinic a to Cuvée Rajská 2015 VOC. Víno bylo vyrobeno z hroznů pocházejících z Rajské vinice u centra města Znojma, která je uznanou viniční tratí pro vína VOC Znojmo. Pěstujeme tu právě jen tři odrůdy tohoto apelačního systému, tedy Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon. Cuvée Rajská bylo vyrobeno pouze v množství 2.500ks, které odpovídá velikosti Rajské vinice. Toto mimořádné víno bude k dostání výhradně v Hotelu LAHOFER a v našem degustačním altánu přímo na Rajské vinici. Cena tohoto vína byla stanovena na 250Kč.
 
JAROVÍN Rosé: 3 medaile pro Vinařství HANZEL
11 . 04 . 2016
Třikrát Vinařství HANZEL a jednou Vinařství LAHOFER. Tolikrát se na pomyslných stupních vítězů největší tuzemské soutěže růžových vín JAROVÍN ROSÉ ocitli zástupci skupiny LAHOFER. Vinařství HANZEL ověnčilo svá vína zlatou, stříbrnou a bronzovou medailí, Vinařství LAHOFER přidalo další zlatou.

Všechna oceněná vína, ale i mnoho dalších vzorků budou moci lidé ochutnat 7. května na Obrokové ulici ve Znojmě při Dnu v růžovém.

Z Vinařství HANZEL se degustátorům nejvíce líbilo kabinetní Svatovavřinecké rosé (šarže 5515) z Volného pole z ročníku 2015. Stříbrnou přidala růžová Frankovka (š. 5214) z hroznů z viniční trati Na Vyhlídce u Olbramovic ročníku 2014 a bronz Zweigeltrebe (š. 5615), 2015 z vinice Volné pole.

Zlatá medaile nově zdobí i Svatovavřinecké rosé, kabinetní víno ročníku 2015 z Volného pole z Vinařství LAHOFER. Toto víno dokonce skončilo v absolutním pořadí mezi 216 vzorky na krásném sedmém místě. Svá vína na soutěž přihlásilo 82 českých a moravských vinařů.
V Praze představíme nová vína ročníku 2015
10 . 03 . 2016

Miroslav, Praha – Samostatnou reprezentativní ochutnávku vín z Vinařství HANZEL chystáme na předposlední březnový týden do Art Nouveau Palace Hotelu v Praze (ulice Panská 12, 8. poschodí, www.palacehotel.cz).

Při řízené degustaci vín, kterou na tradičním ochutnávkovém místě partnerského Vinařství LAHOFER povede náš nejzkušenější sommeliér Jaroslav Chaloupecký, ochutnáte především vzorky nového ročníku 2015 včetně panenského vína z málo vídané odrůdy Muškát žlutý, sklizené na malebné vinici Lampelberg u Vrbovce. Spolu s ním si můžete vychutnat i další vína ročníku 2015 - třeba i rovněž neobvyklý Rotgipfler, oblíbenou sladkou Pálavu, polosuchý a hezky voňavý Müller Thurgau či obě růžová vína - polosuché Zweigeltrebe a polosladké Svatovavřinecké.

Mimo to v degustaci nabídneme i Veltlínské zelené oceněné na letošním Salonu vín České republiky.

Registrace na akci je nutná a to přes e-mail vino@lahofer.cz (uvádějte vždy vybraný termín a čas, vaše jméno a počet přihlašovaných osob), vybírat je možné ze čtyř termínů: úterý 22. 3. v 17:00 a 20:00 hodin nebo o den později, tedy ve středu 23. 3. rovněž od 17:00 a 20:00 hodin. Cena degustace je 200Kč, z čehož je ale 150Kč záloha na nákup vína.

Šest prvních vín ročníku 2015 v prodeji!
01 . 03 . 2016

Šestice nových vín očekávaného ročníku 2015 z Vinařství HANZEL je tu! A věříme, že si mezi nimi vyberete své favority. Zvláště pokud máme v novém ceníku Vinařství HANZEL připraveny takové speciality, jako panenské víno z hroznů odrůdy Muškát žlutý, sklizených na malebné vinici Lampelberg u Vrbovce.

Muškát žlutý je velmi starobylá odrůda révy vinné, určená k výrobě bílých vín, ale i k přímé spotřebě. Pravlastí skupiny muškátových odrůd je patrně Malá Asie, rozšířily se díky Féničanům a později Řekům. Muškát moravský není zapsaný ve Státní odrůdové knize České republiky, proto se z něj smí vyrábět pouze víno označené jako moravské zemské, přestože by díky cukernatosti hroznů při sklizni dosahovalo přívlastku pozdní sběr. V tuzemsku se odrůda pěstuje pouze vzácně a to v nejteplejších polohách.

Vy teď máte jedinečnou příležitost tuto naši mimořádnou novinku s první sklizně vyzkoušet a to spolu s dalšími víny, jako je zajímavý a rovněž málo vídaný Rotgipfler (česky Červenošpičák), oblíbená sladká Pálava, polosuchý a hezky voňavý Müller Thurgau či obě růžová vína - polosuché Zweigeltrebe a polosladké Svatovavřinecké.

Mimo to připomínáme i naši další radost: Veltlínské zelené, šarže H1713, zařazené letos do Salonu vín ČR mezi sto nejlepších vín České republiky.

Všechna nová vína Vinařství HANZEL můžete již nyní objednávat na e-shopu www.vinarstvihanzel.cz.

Valentýnské menu 10. - 22. února 2016
12 . 02 . 2016

Studený předkrm

50 g Drůbeží parfeit v pistáciích s heřmánkovým želé a Brioche..........55 Kč

0,1 l doporučujeme: Veltlínské zelené 2014 | 
VOC | polosuché | Vinařství HANZEL..........21 Kč

Polévka

200 g Pastyňákový krém s nočkem z ricotty a parmezánu, slaninový prach..........35 Kč

0,1 l doporučujeme: Ryzlink rýnský 2014 | 
VOC | polosuché | Vinařství HANZEL..........29 Kč

Hlavní chod

200 g Do růžova pečená vepřová panenka, pak choi (listová zelenina), fialová a žlutá karotka, 
ratte brambůrky..........165 Kč

0,1 l doporučujeme: Zweigeltrebe Rosé 2014 | 
kab. | polosuché | Vinařství HANZEL..........25 Kč

Dezert

Domácí bezová zmrzlina s horkou lesní směsí a bretaňskou sušenkou..........45 Kč

0,1 l doporučujeme: Svatovavřinecké Rosé 2014 | 
kab. | polosladké | Vinařství HANZEL..........25 Kč

Cena celého čtyřchodového menu..........290 Kč

Cena celého čtyřchodového menu včetně doporučených vín..........380 Kč

Nová otevírací doba od 1. 3. 2016
12 . 02 . 2016

Recepce + Vinotéka

Ne - Út - 7:00 - 15:00 
St - So - 7:00 - 20:00 

Restaurace

Ne - Út - Zavřeno 
St - Čt - 11:00 -  20:00 
Pá - So - 11:00 - 22:00 

Za vysvědčení ČOKOLÁDOVÝ DORT!
25 . 01 . 2016

Udělejte si ve čtvrtek po vysvědčení s vašimi dětmi pěkný den a přijďte k nám na slavnostní oběd. Každé dítě, které ve čtvrtek přinese vysvědčení bez čtyřek a pětek dostane od nás zdarma jako dezert čokoládový dort! Těšíme se na vás!

Vinařství HANZEL má zástupce mezi stovkou nejlepších vín ČR
20 . 01 . 2016

Veltlínské zelené, pozdní sběr z roku 2013 z Vinařství HANZEL se zařadilo mezi sto nejlepších vín České republiky v Salonu vín ČR. V nejprestižnější tuzemské soutěži tak ze skupiny LAHOFER, jejímž je Vinařství HANZEL členem, uspěla celkem tři vína. Další vzorek z Vinařství HANZEL pak ve stejné soutěži získal stříbrnou medaili a zařadil se tak do druhé stovky nejlepších vín České republiky.

„Opakované umístění našich vín v Salonu vín České republiky je oceněním práce našich vinohradníků a týmů našich sklepmistrů. Pro naše zákazníky je to potvrzením faktu, že ve Vinařství HANZEL a Vinařství LAHOFER stavíme právě kvalitu na první místo,“ zhodnotil úspěch vín skupiny LAHOFER obchodní a marketingový ředitel firmy Daniel Smola.

Z Vinařství HANZEL uspělo v Salonu vín ČR suché Veltlínské zelené, (š. 1713), pozdní sběr z roku 2013 z hostěradické vinice Volné pole, z Vinařství LAHOFER pak polosuché Neuburské (š. 2513), pozdní sběr, 2013 z viniční trati Lampelberg u Vrbovce a suché Rulandské bílé (š. 1613), pozdní sběr, 2013 rovněž z Volného pole. „Všechna tři vína již dříve přivezla ocenění i z dalších velkých mezinárodních výstav, ať už to byla největší světová přehlídka vín AWC Vienna, zlatá medaile z polské výstavy IWC GALICJA VITIS, nebo ceny z mezinárodních výstav DECANTER nebo Král vín ČR,“ doplnil Smola.

Druhou stovku nejlepších tuzemských vín pak doplnilo ještě Veltlínské zelené, VOC, (š. 4814), ročník 2014 právě z Vinařství HANZEL.

Skupinu LAHOFER tvoří firmy Vinařství LAHOFER, Vinice LAHOFER, Hotel LAHOFER a Vinařství HANZEL. Firmy vloni dohromady zaměstnávaly přes sto zaměstnanců. Vinařství LAHOFER se spolu s firmou Vinice LAHOFER stará na Znojemsku o 430 hektarů vinohradů, část produkce hroznů prodává. Vinařství LAHOFER letos vyprodukuje okolo půl milionu lahví vín, Vinařství HANZEL pak zhruba sto tisíc lahví.

Salon vín ČR představuje kolekci sta nejlepších moravských a českých vín pro rok 2016, která uspěla v konkurenci 1423 moravských a českých vín od 215 vinařů a vinařských firem. Nejlepší stovka našich vín získá zlatou medaili a bude od 30. ledna po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

VINAŘSTVÍ HANZEL - Pracovní doba během svátků
17 . 12 . 2015

24. 12. 2015 - zavřeno

25. 12. 2016 - zavřeno

26. 12. 2016 - zavřeno


27. 12. 2015 - 11:00 – 18:00

28. 12. 2015 - běžná pracovní doba

29. 12. 2015 - běžná pracovní doba

30. 12. 2015 - běžná pracovní doba

31. 12. 2015 - zavřeno

1. 1. 2016 - 11:00 – 18:00

Krásné svátky vánoční a šťastný nový rok 2016 přeje celý kolektiv Vinařství HANZEL

Novoroční brunch ve vinařství Hanzel
01 . 12 . 2015

Vinařství Hanzel vás zve na NOVOROČNÍ BRUNCH VE VINAŘSTVÍ HANZEL.
Jak na Nový rok, tak po celý rok - to je staré známé pořekadlo tak nakročte do roku 2016 v dobré společnosti s vynikajícím jídlem a vínem v restauraci Vinařství Hanzel.
 

Kdy: pátek 1. 1. 2016 od 11:30 do 17:00 hodin

Kde: Vinařství Hanzel, Malinovského 33, Miroslav

Připravili jsme pro vás bohatou nabídku našich vynikajících jídel, která ochutnáte formou neomezeného rautu složeného z předkrmů, salátů, jídel teplé i studené kuchyně a dezertů.
 

Cena: 350 Kč za osobu

Pro každého návštěvníka welcome drink zdarma.

Děti do 5ti let zdarma, od 6ti do 12ti let 50% sleva.

Kapacita akce je omezená, své místo si rezervujte do 23. 12. 2015 na telefonním čísle +420 725 749 408 nebo e-mailu: recepce@vinarstvihanzel.cz
 

TIP na vánoční dárek: Darujte tento zážitek k Vánocům a potěšte ty, které máte rádi. Vystavíme Vám dárkový poukaz na kteroukoliv službu v našem hotelu nebo zboží z vinařství.

AWC Vienna: stříbrné pro Vinařství HANZEL
22 . 09 . 2015

Pět stříbrných medailí a tři diplomy pro Vinařství HANZEL a stejný počet stříbrných medailí a k tomu dva diplomy pro Vinařství LAHOFER. Skupina LAHOFER z největší světové přehlídky vín – AWC Vienna – rozhodně neodjela s prázdnou.  Výsledky minulý týden odtajnili pořadatelé soutěže.

V konkurenci 11 611 vín 1708 vinařství ze 40 zemí celého světa se o medailová ocenění ucházelo 292 vín 53 moravských a českých vinařství. Medaili tak získalo přes 56 % přihlášených vzorků z České republiky.

„AWC Vienna je největší světovou soutěží a fakt, že odsud moravští a čeští vinaři přivážejí desítky medailí, je prestižní záležitostí. Takový počet medailí je oceněním celého moravského vinařství a ukazuje světu Českou republiku jako vysoce kvalitní a originální vinařský region,“ komentoval medailovou nadílku Pavel Krška, který účast tuzemských vín ve Vídni organizačně zajišťoval a zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

„Mezinárodní soutěž ve Vídni je jednou z prestižních zahraničních přehlídek vín, kam naše vzorky posíláme a jsme samozřejmě nadšeni, že je porota ocenila tak vysoko. Už několik posledních let po sobě z Vídně pravidelně ocenění vozíme, což snad svědčí o stabilně vysoké kvalitě našich vín a teď nově i vín z Vinařství HANZEL, kam jsme vloni majetkově vstoupili. Jak se nyní ukazuje, byl to krok správným směrem, na který ovšem už za tu dobu navázaly další progresivní organizační a technologické změny. Jsme si jisti, že podobná prestižní ocenění jsou pro zákazníky Vinařství LAHOFER i Vinařství HANZEL dobrým vodítkem,“ doplnil obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.
 

Oceněná vína z Vinařství LAHOFER:

Stříbrná medaile:

Rulandské bílé, 2013, pozdní sběr, š. 1613
Sauvignon VOC Znojmo, 2014, š. 1014
Ryzlink rýnský VOC Znojm, 2013, š. 3813
Ryzlink rýnský VOC Znojmo, 2013, š. 3313
Neuburské, pozdní sběr, 2013, š. 2513

Seal of approval:

Müller Thurgau, 2012, kabinetní víno, š. 1212
Tramín červený, 2012, výběr z hroznů, š. 3412

Máme šest medailí z nominace na Národní soutěž vín
03 . 09 . 2015

Šesti medailemi z Národní soutěže vín znojemské vinařské podoblasti se letos může pochlubit Vinařství HANZEL. Zlatou medaili má Veltlínské zelené, pozdní sběr 2013, Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2014, Chardonnay, pozdní sběr 2014 a Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2013. Stříbrnou medaili pak získal Sauvignon, VOC Znojmo 2014 a Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2014.

Do soutěže přihlásilo jednatřicet vinařů a vinařských firem 255 vzorků. Komise udělila celkem 46 zlatých (o 19 více než vloni), 32 stříbrných a 6 bronzových medailí. Celkem 199 vín dále postoupilo do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a titul absolutního Šampiona.

Vinařství LAHOFER, které do Vinařsví HANZEL majetkově vstoupilo vloni v dubnu, má vítěze kategorie polosladkých vín. Stal se jím Ryzlink rýnský VOC Znojmo ročníku 2013.

Soutěž každoročně nominuje vína do Národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice. Sto nejlepších vzorků z celé země pak putuje do Salonu vín ČR.

Kromě vítěze v kategorii polosladkých vín získalo Vinařství LAHOFER i další dvě zlaté medaile (Neuburské, pozdní sběr 2013 a Veltlínské zelené, VOC Znojmo 2014) a jednu stříbrnou (Ryzlink vlašský, kabinetní víno 2013).

Výstava více než 250 vín účastnících se Národní soutěže vín – znojemské vinařské podoblasti proběhne v sobotu 5. září od 13 hodin v kulturním domě v Dolních Kounicích. Výstava probíhá souběžně s historickými slavnostmi Rosa Coeli města Dolní Kounice, takže na návštěvníky čeká kromě samotné výstavy další atraktivní program městských slavností.

Miroslav otevřela opravený zámek a koupaliště!
06 . 08 . 2015

Hned dvě nová lákadla mohou využít návštěvníci Miroslavi a Vinařství a Hotelu HANZEL od této sezony. Po letech byl ve městě otevřen místní zámek, v jehož zrekonstruovaném jihovýchodním křídle můžete navštívit řadu zajímavých expozic včetně Slovanské epopeje ve formě velkoformátových puzzle s více než 163 tisíci dílky, vystavena jsou díla akademického sochaře Pavla Krbálka či modely stavebnice Lego. Otevírací hodiny a cenu vstupného najdete na www.miroslavskyzamek.cz.

Další atrakcí, která potěší především v tomto parném létě, je otevření zrekonstruovaného venkovního koupaliště. Přírodní prostředí, až prvorepubliková atmosféra opraveného zázemí a překrásný bazén s atrakcemi lákají k letnímu osvěžené za přívětivé celodenní vstupné jen 40,-Kč pro dospělého a 20,-Kš pro dítě. Otevřeno je denně do osmi hodin večer.

Degustace vín Vinařství LAHOFER v Praze
12 . 06 . 2015

Vína ročníku 2014 z Vinařství HANZEL můžete ochutnat při dvou degustacích v Praze v úterý 23. června a to od pěti odpoledne a od osmi hodin večer. Navazujeme jimi na již tradiční degustace vín Vinařství LAHOFER a to na stejném místě, tedy v Art Nouveau Palace Hotelu v Panské ulici 12. Degustace povede Jaroslav Chaloupecký a přihlásit se na ně můžete na vino@lahofer.cz.

Nová vína s novými etiketami v prodeji!
21 . 05 . 2015

Hned devět novinek z ročníku 2014 jsme v uplynulých dnech představili našim zákazníkům. Nyní si je můžete koupit buď v našem e-shopu, nebo přímo ve vinotéce Vinařství HANZEL či Vinařství LAHOFER.

Všechna nová vína se pyšní novým designem etiket. Svěže moderní etiketa zachovává na přední straně dominující logo HANZEL, barevně, velikostí i použitými prvky se ale od své předchůdkyně diametrálně liší. V obdobném duchu stvořil náš grafik Michal Stránský i etiketu pro řadu vín VOC Znojmo z Vinařství HANZEL. Transparentní, průhledné etiketě vévodí stříbrná ražba loga Hanzel a výrazné pruhy, které se stávají prvkem opakujícím se i na dalších materiálech Vinařství HANZEL.

Nové etikety jsou použity už na všech vínech ročníku 2014. Pod označením NOVINKA tak můžete v novém ceníku HANZEL najít speciality typu Rotgipfler, Kerner, Chardonnay, Sylvánské zelené, tak i tradiční Müller Thurgau či tři vína růžová (Frankovka, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe). Právě Svatovavřinecké Rosé již dokonce získalo zlatou medaili v prestižní soutěži růžových vín Jarovín Rosé. V apelačním systému VOC Znojmo máme navíc nově zatříděný Sauvignon 2014.

Ochutnejte všechna naše vína! Poskládejte si vlastní krabici dle své chuti na našem e-shopu, nebo využijte již připravenou kolekci nových vín ZDE.

 

Vinařské Litoměřice ocenily naše vína
09 . 04 . 2015

Čtyřmi medailemi pro Vinařství HANZEL ocenili degustátoři soutěže Vinařské Litoměřice naše vzorky. Veřejnost bude moci nejen naše úspěšné vzorky ochutnat 17. a 18. dubna v Domě kultury a gotickém hradu Litoměřice.

Vinařství HANZEL uspělo s následujícími víny:

Zlatá medaile:
Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2011
Rulandské bílé, pozdní sběr, 2013

Stříbrná medaile:
Tramín červený, výběr z hroznů, 2013
Rulandské bílé, pozdní sběr, 2011